Městská knihovna Františkovy Lázně
léčebné místo pro duši...

Akce 2018

Akce pořádané Městskou knihovnou Františkovy Lázně v roce 2018


LEDEN

15. ledna v 18.30 hodin - AMERIKA PO JAPONSKU - v sále městské knihovny Františkovy Lázně.

Cestovatelské vyprávění Ing. Jindřicha Papeže

Více zde


29. ledna v 18:30 - EPIDEMIE SVOBODY- Režie: Tereza Reichová, Hynek Reich Štětka/Česká republika/2017/67 min.

Proč je v Česku očkování povinné, když ve většině zemí západní Evropy mají rodiče právo volby? Neočkují tu doktoři děti příliš brzy? A mají vůbec čeští rodiče o očkování dostatek informací? Dokumentaristka Tereza Reichová s manželem Hynkem Reichem Štětkou hledají odpovědi na tyto a mnohé další otázky. S narozením dcery Žofky přišly obavy o její zdraví. Mladí manželé se vyzbrojují kamerou a točí vše, co by mohlo ovlivnit jejich rozhodnutí, zda dceru očkovat, nebo ne. V diskusích s pediatry, s ministerstvem zdravotnictví, s kamarády, s babičkou malé Žofky i sami mezi sebou zjišťují, že vytvořit si na celý problém jasný a dobře podložený názor není zdaleka tak jednoduché.

(Film z festivalu Jeden svět) https://www.promitejity.cz/detail-filmu/69-epidemie-svobody

 

ÚNOR

9. 2. 2018 v 17:30 - VŠE O ŽIVOTĚ PO ŽIVOTĚ

Promítání dokumentárního filmu s přednáškou režiséra Dalibora Stacha. 

Vstup zdarma.


19. února 2018 v 18.30 hodin – Ohrožená semínka – promítání filmu z projektu Promítej i ty.

Kousek za polárním kruhem na ostrově Špicberky stojí betonová stavba připomínající atomový kryt. Nacházejí se v ní tisíce rostlinných semen z celého světa, které jsou tu střeženy před možnými globálními krizemi. Podobných semenných bank je po celém světě několik. Každé semeno totiž v sobě koncentruje a nese minulé životní cykly přírody i člověka a je současně zárodkem budoucích. Farmáři a ostatní aktivisté se snaží uchránit poslední zbytky lokálních rostlinných variant, které ve světě geneticky modifikovaného typu zemědělství zbývají. Proti potravinářským nadnárodním gigantům se zdá jejich boj jako výkřik do tmy. Avšak kdo ví, zda tyto banky nebude lidstvo již brzy nezbytně potřebovat.

Režie: Taggart Siegel, Jon Betz / USA / 2016 / 94 min.

Více zde: https://www.promitejity.cz/detail-filmu/60-ohrozena-seminka


BŘEZEN

5. března 2018 v 18.30 hodin – Slyšet očima – promítání filmu z projektu Promítej i ty.

Rakousko je jedním z mála států, který uznal znakový jazyk jako další oficiální řeč pro svou zemi. I přes možnosti tlumočení se však situace tamní neslyšící komunity nedá považovat za ideální. Neslyšící politička Helene Jarmer, jedna z postav snímku, se to snaží změnit. Mladí neslyšící manželé Hagerovi přemítají, do jaké míry nedoslýchavost ovlivní život jejich čerstvě narozeného syna Emila. Studentka Ayse se snaží zvládnout vstup do svého prvního zaměstnání. Observační dokument zachycuje střípky ze životů několika neslyšících a zaměřuje se přitom na sílu a barevnost paralelního světa znakového jazyka.

Režie: Dariusz Kowalski / Rakousko / 2016 / 89 min.

Více zde: https://www.promitejity.cz/detail-filmu/59-slyset-ocima

 

19. března 2018 od 18:30 – Dobytí jižního hvězdnatého ráje – cestopisná přednáška astronoma a cestovatele Petra Horálka o hledání nejkrásnějšího hvězdnatého nebe na světě.

 

DUBEN


KVĚTEN


ČERVEN


ČERVENEC


SRPEN


ZÁŘÍ


ŘÍJEN


LISTOPAD


PROSINEC