Hry bez hranic 2017 - Nejdek

A je dobojováno. Na letošních „Hrách bez hranic“ obsadilo naše družstvo skvělé 5. místo z patnácti družstev. A v kategorii „Nejzdařilejší maska“ dokonce 1. místo. Děkujeme všem členům našeho týmu za prvotřídní reprezentaci a plné soutěžní nasazení. Byli to tito bojovníci: Jitka Hejzková, Kristýnka Novotná, Michal Frolík a Jonáš Eder.

Letošní ročník se konal v Nejdku  a zúčastnilo se 15 družstev (15 knihoven) po čtyřech soutěžících.

Naše družstvo představovalo Masaje z Keni a tomu odpovídaly i naše pečlivě vyrobené kostýmy. Mezi disciplínami bylo například poznávání národních krojů a jídel, určování sportovců nebo spisovatelů a jejich děl, skládání puzzlí kontinentů, poslechové určování jednotlivých jazyků, určování správných barev národních vlajek, prověřovaly se znalosti historie Nejdku a místních pověstí. Také se soutěžilo ve výtvarné disciplíně a to v koláži z barev a vlny.

Dětem gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší knihovny.

Hry bez hranic 2017 Nejdek (1).JPG
Hry bez hranic 2017 Nejdek (2).JPG