Noc s Andersenem - úkoly pro děti

Milé děti,

Noc s Andersenem se pomaloučku blíží a už teď můžete něco udělat proto, abyste tuto noc mohli strávit s námi. Každý zájemce o Noc s Andersenem musí splnit několik úkolů, které ověří vaši schopnost četby, zručnost a vědomosti. Za každý splněný úkol dostanete body.

Čím víc bodů nasbíráte, tím větší šanci budete mít se dostat mezi 18 vyvolených.  Noc s Andersenem je určena pro děti od 2. do 7. třídy.

Zadání s úkoly si vyzvedněte u paní knihovnice v dětském oddělení.

Hledáme pomocníky na Noc s Andersenem z 8. a 9. tříd.

Případní zájemci, nechť se prosím hlásí v oddělení pro děti.

ÚKOLY PRO DĚTI NA

NOC S ANDERSENEM 2018

ÚKOLY NA ÚNOR

1)      Napiš malý referát na téma, které si vylosuješ u paní knihovnice.

Úkol za 10 bodů.

2)     Výtvarný úkol: Nakresli to, bez čeho nebo koho by jsi do vesmíru neodletěl.

Úkol za 8 bodů.

Vědomostní otázky:

Vyhledej odpovědi na tyto otázky!

1) Kdy vstoupil člověk poprvé na měsíc?

2) Které zvíře bylo posláno jako první na oběžnou dráhu?

3) Jak se jmenoval astronaut, který jako první obletěl naši Zemi?

Úkol za 9 bodů.

ÚKOLY PRO DĚTI NA

NOC S ANDERSENEM 2018

ÚKOLY NA LEDEN

1) Přečti si knihu, jejíž děj se odehrává ve vesmíru nebo v ní vystupují mimozemšťané.

Zda si knihu opravdu přečetl/a, si paní knihovnice ověří.

Tento úkol se nevztahuje na naučnou literaturu, komiksy, leporela a básničky.

Úkol za 10 bodů

2) Úkol na vyrábění: Nakreslete vesmírnou loď

Úkol za 8 bodů.

Vědomostní otázky:

Vyhledej odpovědi na tyto otázky!

1) Jak se jmenuje galaxie, ve které se nachází naše sluneční soustava?

2) Vyjmenuj planety naší sluneční soustavy!.

3) Jak je přibližně staré naše Slunce?

Úkol za 9 bodů.