Městská knihovna Františkovy Lázně
léčebné místo pro duši...

AKCE 2019

Akce pořádané Městskou knihovnou Františkovy Lázně v roce 2019


LEDEN

EKOFILM - BÍLÍ VLCI - PŘÍZRAK ARKTIDY 

14. 1. 2019 od 18:30

Dramatický a dojemný příběh věrnosti, pospolitosti a oddanosti jedné rodiny arktických vlků, která žije na nejsevernějším okraji Kanady, kde nemilosrdné arktické větry, prohánějící se tundrou, srážejí teploty na 40 stupňů pod nulou.

Režie: Oliver Goetzl, Německo, 2018, 53 min

 

FILM - PĚKNĚ BLBĚ

28. 1. 2019 od 18:30

Romantická komedie. Hrají:  Kumail  Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter a další.

Kumail je stand-up komik, příležitostný řidič Uberu a největší fanoušek Akt X. Emily studuje psychologii, má skvělý smysl pro humor a rozhodně se teď nechce vázat. Alespoň do chvíle, než vyrazí na večer stand-up komiků. Duchapřítomný Kumail Emily okamžitě padne do oka, a i když oba tvrdí opak, brzy je jasné, že nepůjde jen o záležitost na jednu noc. Nadějně se rozvíjející vztah ale naruší záhadná nemoc, která Emily uvrhne do umělého spánku. Teprve v nemocnici se potkává Kumail s jejími svéráznými rodiči, kteří se přes počáteční nedůvěru s Kumailem postupně sbližují, což generuje řadu zábavných situací.

USA / 2017 / 120 min. / režie: Michael Showalter

VSTUPNÉ: 50 Kč

ÚNOR

ČESKÝ FILM - TÁTOVA VOLHA

11. 2. 2019 od 18:30

Promítání českého filmu v sále Městské knihovny Františkovy Lázně.

Komedie/Drama.

Hrají:  Eliška Balzerová, Tatiana Vilhelmová, Eva Holubová , Emília Vašáryová, Hana Maciuchová, Boleslav Polívka a další.

Kostýmní výtvarnice Eva nečekaně ovdověla.  Ludvík se jí ani nestačil svěřit s tím, že kromě jejich dcery Terezy má ještě stejně starého nemanželského syna. To alespoň naznačuje pečlivě ukrytá a náhodně objevená dětská kresba. Eva je rozhodnutá nečekané odhalení velkoryse ignorovat, ale Tereza, které se vlastní život sype pod rukama, se k přízraku nevlastního bratra upne. Společně s matkou se vydávají Ludvíkovým veteránem volha GAZ 21 po stopách jeho bývalých milenek a přátel, aby o tom tajemství zjistily víc.

Režie: Jiří Vejdělek / ČR / 2018 / 90 min.

VSTUP: 50 Kč


NEKOKTÁM, ČTU! (místní kolo)

15. 2. 2019 - čtenářská soutěž pro děti ze ZŠ Františkovy Lázně


BESEDA - KAM AŽ DOJEDEŠ NA KOLOBĚŽCE?

25. 2. 2019 od 18:30 hodin

Povídání s cestovatelem Markem Jelínkem, který projel na koloběžce Jižní Ameriku.

BŘEZEN

STOPY VELIKÉ VÁLKY

11. 3. 2019 od 18:30

Přednáška a představení nové knihy Stopy velké válkyPhDr. Vladimírem Bružeňákem, který je spoluautorem publikace mapující pomníky 1. světové války a zajatecké tábory na území dnešního Karlovarského kraje.

 

NEKOKTÁM, ČTU! (krajské kolo)

15. 3. 2019 - čtenářská soutěž pro děti ze ZŠ Karlovarského kraje


KVĚTENA SOOSU

18. 3. 2019 od 18.30 hodin

Přednáška a představení knihy Květena na SOOSU jednoho z autorů titulu Jiřího Brabce.


PO ČEM MUŽI TOUŽÍ - ČESKÝ FILM

25. 3. 2019  v 18.30 hodin

Česká komedie režiséra Rudolfa Havlíka o tom, co se stane, když si muž myslí, že ženy to mají v životě jednodušší a osud mu umožní, aby si to vyzkoušel na vlastní kůži.  Hrají: Jiří Langmajer, Anna Polívková, Matěj Hádek, Pavla Tomicová a další.

 

NOC S ANDERSENEM

29. 3. 2019 - zábavná akce pro děti s přespáváním v knihovně.

DUBEN

ZÁPADNÍ AFRIKA  - beseda

8. 4. 2019 od 18:30 hodin

Cestovatelská beseda s Tomášem Kubešem – putování po územích, z nichž některá patří starým africkým kmenům, o nichž stále téměř nic nevíme.

 

LÁSKA BEZ BARIÉR - film

29. 4. 2019 od 18.30 hod.

Romantická komedie: Francie, Belgie, Česko, 2017, režie Franck Dubosc.

Jocelyn představuje přesně ten prototyp muže, který se snaží obelstít a ulovt každou ženu, která kolem něj třeba jen projde. A když jej náhodou přistihne nová sousedka Julie v situaci, kdy zrovna sedí na invalidním vozíku po matce, a chce o něj začít pečovat, jeho srdce zajásá. Repertoár svůdnických postupů si právě rozšířil o nový trik a navíc se díky němu seznámil s krásnou ženou. Ale vše se zkomplikuje, když přijme její pozvání na oběd k rodičům. Setká se zde totiž s Juliinou sestrou Florence, která sedí na vozíku. Bohužel na rozdíl od něj se nedokáže jen tak zvednout. A Jocelynovi se přihodí to, co nečekal. Beznadějně a romanticky se do Florence zamiluje. Ale jak jí má prozradit, že jim na procházku stačí jen jeden vozík?

KVĚTEN

6. 5. 2019 od 18:30 hodin – KŘIŠŤÁLOVÁ NOC A HISTORIE ŽIDŮ NA KARLOVARSKU

Beseda s historikem Karlovarského muzea – Lukášem Svobodou.


20. 5. 2019 od 18.30 hodin – DOKUD NÁS SVATBA NEROZDĚLÍ - FILM

Komedie / Francie / 2017 / 115 min / Režie: Eric Toledano

Francouzská komedie ze zákulisí příprav jedné svatby. Když organizujete dokonale promyšlenou, luxusní svatbu na francouzském zámečku ze 17. století, úplně si to říká o nějaký průšvih. A když se má něco pokazit, věřte tomu, že se to opravdu pokazí a nezůstane jen u toho. Profesionální svatební agentura má na nezdary celých 24 hodin a za ty se toho může stát opravdu hodně. Zvlášť když šéf agentury z přátelství zaměstná vlezlého fotografa, kterého spíš než focení zajímá svatební pohoštění, najde záskok za kapelu, pro který je „decentní zábava“ neznámým pojmem, a ženichovo půlnoční překvapení definitivně změní celou svatbu v grotesku.

 

 

ČERVEN

 17. 6. 2019 od 18.30 hodin – JORDÁNSKO – cestopisná beseda

O přírodních krásách Jordánska a životě tamních lidí vypráví cestovatel Jindřich Papež.


21. 6. 2019 od 21.30 hodin – NEJVĚTŠÍ SHOWMAN - MU-KNI - FILM

Letní kino na zahradě Městského muzea Františkovy Lázně

Muzikál / Životopisný / Drama / Režie: Michael Gracey / USA / 2017 / 105 min

Phineas Taylor Barnum (Hugh Jackman) je vizionář, jehož upřímné nadšení je naprosto nakažlivé. A to i v časech, kdy jeho nezlomný optimismus a energie jsou jediným bohatstvím, které zrovna má k dispozici. Barnum začíná svou životní cestu vedoucí až k hvězdnému úspěchu s naprosto prázdnou kapsou, za to však s hlavou plnou fantastických nápadů. Díky nim vytvoří a postupně sestaví fascinující show zaplněnou úžasnými žongléry, tanečníky, akrobaty, vousatými zpěvačkami, nejsilnějšími, nejmenšími i nejvyššími muži. Z jeho představení se navzdory mnohým předsudkům stává celosvětová senzace. A Barnum úspěch své show dokáže náležitě podpořit pomocí do té doby nevídané reklamní kampaně, která mu vyslouží označení „princ humbuků“ a jeho jméno se stává synonymem pro pořádně nafouknutou propagaci.

  

 

 

ČERVENEC

19. 7. 2019  od 21.30  hodin - PÍSEŇ MOŘE - MU-KNI - FILM

Letní kino na zahradě Městského muzea Františkovy Lázně

Tomm Moore / Irsko / Dánsko / Belgie / Lucembursko / Francie / 2014 / 94 minut / české titulky

 V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha. Po vysoce ceněné animované pohádce Brendan a tajemství Kellsu (nominace na Oscara) přichází irský režisér Tomm Moore s dalším kouzelným příběhem v celovečerním filmu. Nádherně animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění o síle rodičovské a sourozenecké lásky vynesly mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také už druhou nominaci na Oscara.

SRPEN

9. 8. 2019  21.00 hodin -  NEJVYŠŠÍ NABÍDKA - MU-KNI - FILM

Letní kino na zahradě Městského muzea Františkovy Lázně

Giuseppe Tornatore / Itálie / 2013 / 124 minut / české titulky

Virgil Oldman je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi. Nikdy se nedokázal sblížit s jiným člověkem a v životě se nezamiloval do žádné ženy. Jeho okolí jej tedy považuje za výstředního génia. Jedinou věcí, které Virgil věnuje svou vášeň, je tajná sbírka ženských portrétů všech uměleckých stylů. A tak jeho život běží zcela bez emocí. Až v den jeho 63. narozenin přijde nečekaný telefonát od neznámé ženy. Ta jej naléhavě žádá o pomoc při odhadu a prodeji zděděné rodinné umělecké sbírky. Virgil její nabídku přijme a dostaví se v domluvený čas do starého domu, který je zaplněný starými uměleckými díly. Jeho nová klientka však na schůzku nepřijde. To se to opakuje a začíná zvláštní hra na schovávanou.


30. 8. 2019 od 20.30 hodin „Film na přání diváků“

O filmu rozhodne hlasování diváků, které bude zahájeno 21. 6. 2019 před promítáním filmu 

Největší showman. Hlasovat bude možné do 16. 8. 2019 23:59 a to přímo v letním kině MUK-KNI,

v městském muzeu a knihovně nebo na stránkách knihovny www.knihovnafl.org.

ZÁŘÍ

 

ŘÍJEN

 

LISTOPAD

 

PROSINEC