Městská knihovna Františkovy Lázně
léčebné místo pro duši...

SVĚTOVÝ DEN KNIHY A AUTORSKÝCH PRÁV - slevové kupóny na nákup knih k vyzvednutí v naší knihovně.

KNIHA TI SLUŠÍ 

Slevové kupóny na nákup knih v knihkupectví KOSMAS a DOBROVSKÝv Chebu si mohou naši čtenáři vyzvednout ve dnech 23. 4. až 29. 4. 2018 v oddělení pro dospělé.

Kampaň Kniha ti sluší

Oslavou Světového dne knihy a autorských práv, který připadá na 23. dubna, je tradičně kampaň Kniha ti sluší iniciovaná Svazem českých knihkupců a nakladatelů.  Stejně jako v minulých letech zůstává dominantním cílem kampaně podpora a propagace české knižní kultury.  Opět se zapojí nakladatelé, autoři, knihkupectví a také knihovny po celé České republice. Týden od 23. do 29. dubna tak bude patřit knižním akcím – kompletní přehled bude postupně účastníky doplňován na tomto webu (www.knihatislusi.cz). Letošní ročník kampaně akcentuje třeba i problematiku autorských práv: proč je důležité knihy a jejich autory chránit, jakým způsobem se autorské právo dotýká každého z nás...

Svaz českých knihkupců a nakladatelů pod sloganem Kniha ti sluší prezentuje knihu jako moderní, trendy předmět, který díky svému obsahu může být člověku společníkem ve všech životních situacích. Pro všechny příznivce knížek a čtení je letos připraven dárek v podobě slevového kupónu na knihy, který bude v týdnu od 23. dubna uplatnitelný ve všech knihkupectvích zapojených do kampaně

Tváří letošního ročníku kampaně Kniha ti sluší se stal oblíbený youtuber Kovy, který je sám autorem úspěšné knihy. „Jelikož moje maminka pracovala v knihkupectví, vyrůstal jsem doslova obklopen knihami a lidmi, kteří je milují. Už od dětství mě knihy fascinují, protože je beru jako portál do nového světa a jsem si jistý, že mi neuvěřitelně pomohly s rozvíjením fantazie, kterou dnes pravidelně vybíjím ve svých videích. Čtení je pro mě cestou úniku z reality, rozvíjení osobnosti, vzdělávání se nebo jednoduchým odreagováním,“ přibližuje Kovy svůj blízký vztah ke čtení a knihám.  

Třídní kolektivy základních škol se mohou od 23.4.2018 zapojit do soutěže Objevte v okolí to nejlepší knihkupectví a vyhrát knižní ceny a příspěvek do třídního fondu.

Mediálními partnery kampaně Kniha ti sluší 2018 jsou Deník, Xantypa a Proti šedi.

Světový den knihy se slaví od roku 1995 pravidelně ve více než sto zemích světa. Světová organizace UNESCO pro něj vybrala 23. duben, kdy zemřeli dva velcí literáti, William Shakespeare a Miguel de Cervantes.

Přejeme vám krásné jarní dny a hodně dobrých a inspirativních knih.

Jménem českých knihkupců, nakladatelů, distributorů i knihovníků

Váš Svaz českých knihkupců a nakladatelů


Svetovy den knihy